AHMET AKIN FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLADI

AHMET AKIN FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLADI

4-7 Temmuz günleri arasında Burhaniye Ören'de 5'incisi düzenlenecek olan "Balıkesir Aromaterapi Festivali" için geri sayım başladı.

4-7 Temmuz günleri arasında Burhaniye Ören'de 5'incisi düzenlenecek olan "Balıkesir Aromaterapi Festivali" için geri sayım başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet AKIN, festivali birlikte düzenleyeceği ilçelerin belediye başkanları ile birlikte Burhaniye'deki Çiftçi Eğitim Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısıyla festival programını basına ve kamuoyuna açıkladı. 

                "Tarih, Şifa, Kültür" temasıyla gerçekleştirilecek ve alanında yapılan tek festival olan Balıkesir Aromaterapi Festivali'nde dört gün boyunca uzman konuşmacılar, aromaterapiyi anlatacak, atölyeler, ürün stantları, fotoğraf çekim alanları, sergiler, tiyatro ve konserler olacak. 

                Festival kapsamında Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM), Ören Meydanı'nda ve Ören Amfi Tiyatro'da; 43 atölye çalışması, 38 söyleşi, üçü çocuklara özgü olmak üzere 14 dinleti ve konser, 3 tiyatro, 8 resim sergisi yapılacak. Ören Meydanı'nda ise aromaterapi ürünlerini kapsayan 80'i Balıkesir dışında olmak üzere 189 stant açılacak.

                4 Temmuz'da Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) yapılacak hasılattan sonra Ören Meydanı'na ulaşmak üzere traktör ve tur otobüslerinin yer aldığı konvoy eşliğinde kortej yürüyüşü yapılacak. Festival kapsamında; Birsen TEZER, Bülent ORTAÇGİL, Suzan KARDEŞ ve Oğuz AKSAÇ, Ören Amfi Tiyatro sahnesinde Balıkesirlilerle buluşacak.

                Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet AKIN yaptığı açıklamada; "Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Gömeç Belediyeleri ile birlikte düzenledikleri 5. Balıkesir Aroma Festivali'ne tüm doğaseverleri "Doğanın şifalı kokularıyla ve tatlarıyla buluşmaya" davet ediyor. Anahtar Kelimeler: AHMET FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLADI
  • Perşembe 35 ° / 18.3 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Cuma 32.7 ° / 18.4 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Cumartesi 31.7 ° / 17.6 ° Güneşli