BAŞKAN AKIN TARİHİ KIRKPINAR GÜREŞLERİNİ TAKİP ETTİ

BAŞKAN AKIN TARİHİ KIRKPINAR GÜREŞLERİNİ TAKİP ETTİ

663'üçüncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni ilgiyle takip eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Ahmet AKIN, final güreşini CHP Genel Başkanı Özgür ÖZEL ve

663'üçüncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni ilgiyle takip eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Ahmet AKIN, final güreşini CHP Genel Başkanı Özgür ÖZEL ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU ile takip etti. 

                Başpehlivanlık final maçında Mustafa TAŞ'ı yenen Yusuf Can ZEYBEK, üst üste ikinci kez 663'üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı oldu. Yusuf Can ZEYBEK'e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet YILMAZ takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür ÖZEL verdi.

"KURTDERELİ MEHMET PEHLİVAN'IN TORUNLARI OLARAK BU İŞİN HAKKINI VERECEĞİZ"

                663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı olan Yusuf Can ZEYBEK'i tebrik eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Ahmet AKIN; "Üst üste ikinci kez başpehlivan olan Yusuf Can ZEYBEK kardeşime başarılarının devamını diliyorum. Güreşlere, Balıkesir'imizden katılan kardeşlerimi takip ettim, geldim, izledim, yanlarında oldum. Her birine ayrı teşekkür ediyorum, alnından öpüyorum. Daha yeni başlıyoruz. Biz, Kurtdereli Mehmet Pehlivanın torunları olarak bu işin üstüne daha da gideceğiz, hakkını vereceğiz ve kardeşlerimi sonuna değin destekleyeceğiz. İnşallah, artık Balıkesir'e bir altın kemer lazım. Onun için çalışacağız, biz çok çalışacağız. 20 ilçenin pehlivanları da bizim ata sporumuzun temsilcisi, hepimizin kardeşi, evlatlarımızdır. Sahip çıkacağız, mücadele edeceğiz ve başaracağız. Hep yanlarındayız. Allah'ın izniyle," diye konuştu.

KAYMAKAM KÖKEN DE GÜREŞLERİ İZLEDİ

                Susurluk Kaymakamı Muammer KÖKEN de 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini tribünden  izledi. Kaymakam KÖKEN, her türlü spora ilgi duyan bir kişiliğe sahip; ancak yağlı güreş, sporlar arasında en tercih ettiği spor olarak göze çarpıyor. 

                663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin bu yılki şampiyonu, geçen yıldaki gibi Antalyalı Yusuf Can ZEYBEK oldu ve altın kemer Kaymakamımız Muammer KÖKEN’in de memleketi olan Antalya’da emanet olarak kaldı.   • Perşembe 35 ° / 18.3 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Cuma 32.7 ° / 18.4 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Cumartesi 31.7 ° / 17.6 ° Güneşli