SOMA DEPREMİ SUSURLUK'TA DA HİSSEDİLDİ

SOMA DEPREMİ SUSURLUK

25 Haziran 2024 Salı günü saat 01.36'da Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen deprem, Susurluk'ta da hissedildi ve kısa süreli bir paniğe neden oldu.

25 Haziran 2024 Salı günü saat 01.36'da Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen deprem, Susurluk'ta da hissedildi ve kısa süreli bir paniğe neden oldu.

                AFAD, Manisa'nın Soma ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem olduğunu duyurdu. Deprem; Bursa, Çanakkale, İzmir ve Bakılesir'den de hissedildi. Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü ERSOY, CNN Türk canlı yayınında Soma'da meydana gelen depremi değerlendirdi. Prof. Dr. ERSOY; "Buradaki deprem Marmara'daki fay kolunu etkilemez, tetiklemez. Manisa depreminin İstanbul depremini tetiklemesi söz konusu olamaz," dedi.

                Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'nın verilerine göre, saat 01.36'da merkez üssü Manisa'nın Soma ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerin 12.24 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Manisa kent merkezi ve ilçelerinin yanı sıra başta İzmir olmak üzere çevre illerden de hissedildi.

                Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü ERSOY, CNN canlı yayınında; “Manisa’daki depremin İstanbul’dan hissedildiğine dair bilgim yok. Normalde hissedilmemesi gerekiyor, uzak bir bölge. Manisa depreminin İstanbul depremini tetiklemesi söz konusu olamaz,” diye konuştu. 

                Susurluk'ta da hissedilen deprem, kısa sürelik bir paniğe neden oldu. Deprem sonrası yapılan saha çalışmalarında bir olumsuzluğa rastlanmadı. Anahtar Kelimeler: DEPREMİ SUSURLUK' HİSSEDİLDİ
  • Perşembe 35 ° / 18.3 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Cuma 32.7 ° / 18.4 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Cumartesi 31.7 ° / 17.6 ° Güneşli